Faktura na usługi VPN

Usługi VPN, które pozwalają na zmianę adresu IP stają się coraz bardziej popularne, m.in. ze względu na pracę zdalną, ale jak i ograniczenia regionalne w Internecie. Czy można uzyskać fakturę VAT na nie i wliczyć je w koszty?

Tak, można uzyskać fakturę VAT za usługi VPN, ale nie za wszystkie. Możemy potwierdzić, że fakturę VAT otrzymamy od kilku firm.

NordVPN – faktura VAT

W celu wygenerowania faktury VAT w NordVPN wchodzimy w nasze konto -> billing history i klikamy w przycisk „invoice” w kolumnie „download”. Otworzy się okienko, w którym zostaniemy poproszeni o wypełnienie dodatkowych informacji, takich jak nazwa firmy czy NIP. Po wpisaniu tych danych klikamy „generate invoice” i pochwili pojawi się plik PDF do pobrania.

ExpressVPN – faktura VAT

Logujemy się do swojego konta w ExpressVPN, w menu z lewej strony klikamy na „faktury”, następnie klikamy na datę swojej faktury i w końcu możemy wyświetlić lub zapisać swoją fakturę w pliku PDF.

Surfshark – faktura VAT

Aby uzyskać fakturę VAT z serwisu Surfshark logujemy się do swojego konta w usłudze, następnie w prawym górnym rogu strony internetowej wybieramy opcję „Subskrypcja”, a w nowo otwartym oknie zobaczymy aktywne subskrypcje i dokonane zakupy. Tutaj też zobaczymy dostępne rachunki i faktury.

Artykuł powstał we współpracy z portalem BezpiecznyVPN.pl

Leave a Reply